top of page

SPORT, OBČANSTVÍ, KOMUNITA,
OSOBNOST, LASKAVOST.

judo

JUDO = Jemná cesta. Minimální úsilí, maximální účinnost.
Jedná se o bojové umění a jeho zvládnutí výrazně zvýší šanci ubránit se případnému útoku. Učí děti také ODVAZE, ROZHODNOSTI A RESPEKTU.

NAŠE VIZE


Dát všem dětem možnost seznámit se s Judem - zlepšit jejich obratnost, fyzickou sílu, kondici, dát jim základy sebeobrany, ale naučit je i vzájemné úctě a pokoře a formovat děti tak trochu i duševně, jelikož je to nezbytná součást judistické etiky. Zakládáme si na přátelské atmosféře jak mezi cvičenci vzájemně, tak ve vztahu trenér - žák. Po zvládnutí základních technik boje na zemi i v postoji rádi povedeme zájemce (není povinnost) i k závodnímu judu. 


HISTORIE


Oddíl byl založen v  Babicích nad Svitavou v roce 2017 náborem asi 30 nadšenců. Od této doby členové každoročně přibývají. Děti jsou rozděleny do skupin dle zkušeností. 


SOUČASNOST


V současnosti má náš oddíl asi 50 členů, někteří se pravidelně účastní soutěží, soustředění, táborů a dle technické vyspělosti i páskování na vyšší pásek.

Eliška Nivnická

Trenér

7 násobná mistryně SR, několikanásobná vicemistryně SR, bronz 4x a bývalá reprezentantka SR, judu se věnuje víc jak 20 let.


1. dan, trenér III. třídy, rozhodčí III. třídy

Lukáš Rovenský

Trenér

Velký nadšenec do juda, věnoval se judu na reprezentační úrovni, je mistrem republiky jako jednotlivec i v kategorii družstva, judu se věnuje víc jak 13 let, do dnes aktivně.


2. kyu, trenér III.třídy

trenéři juda

Oba trenéři jsou členy a trenéry i nejúspěšnějšího klubu v ČR SKKP Brno (pobočka Bílovice nad Svitavou), kluby Judo T.J. Sokol Babice n. Svitavou a SKKP Brno jsou kluby spřátelené a vzájemně si vypomáhají.

Tělocvična

SPORTY

judo,scénický tanec, pohybové aktivity rodičů s dětmi

POVRCH

parkety, část baletizol, tatami

ROZMĚRY

sál + vyvýšené podium + baletizol + tatami

VYBAVENÍ

basketbalové koše, stojany na síť 2,5 m, žebřiny, lano, lavičky, žíněnky, přeskokové nářadí (švédská bedna, koza), odrazové můstky, volejbalová síť a míče, basktetbalové míče, fotbalové branky, baletní tyč

kde trénujeme:

velký sál

věkové kategorie

5-7 let

8-11 let

dívky i hoši

 

dívky i hoši

tréninky

5-7 let

8-11 let

středa: 16.00-17.00

čtvrtek: 17.00-18.00

středa: 17.00-18.00

čtvrtek: 18.00-19.00

věkové kategorie a kdy trénujeme?

bottom of page